top of page
.jpg

Zeynep

Balaban (PCC)

 

Organizasyon, Lider ve Takım Koçu

Spiral Dinamikler

Integral Uygulayıcısı

(CPT)

PCC badge.png
ICF_Member Badge.png
ValueMatch_20Certified_20Practitioner_20

     

     On beş yıldan beri sürdürdüğü Moda Tasarımcılığı ve Kreatif Direktörlük kariyerinden sonra, 2016’da ID Coaching International’dan Integral Koçluk Eğitimini tamamlayarak Profesyonel Yönetici Koçluğu’na başlayan Zeynep Balaban, 1976 İzmir doğumludur.

    İnsan İletişimi ve onun doğası üzerine olan merakı, onun önce Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde (Reklam ve Halkla İlişkiler/ 1994-1999) tamamlamasına, sonrasında ise Fransız Hükümeti burslusu olarak Pantheon 1/ Sorbonne Üniversitesi’nde Yüksek Lisansı bitirmesini sağladı (Siyaset Bilimi) ‘İletişim, Teknoloji ve İktidar’ Master programı/1999-2000)

          IDEA Proje Ekibi ile Türkiye’de bir ilk olan ‘Sağlıkta Koçluk’ Projesi’ ‘ni (Florence Nightingale Hastanesi / Şişli- 2017) gerçekleştiren Zeynep, 2017 yılından bu yana birçok uluslararası organizasyonun lider ve takım koçluğunu yapmaktadır. 
 

     E-bay Türkiye- Gittigidiyor.com liderleri ve takımları ile yoğun bir şekilde çalışmaktadır.

KOÇLUK EĞİTİMLERİ

  • Integral Koçluk Sertifika Programı (2016) / İstanbul

  • Transactional Analysis
    (Transaksiyonel Analiz (TA / 101-102) (2017) / İstanbul

  • Yönetici Ustalığında Koçluk (2017) / İstanbul

  • Process Communication Model (PCM) (2018)

  • Logoterapi (2019-2020) / İstanbul

  • Spiral Dİnamikler Integral Uygulayıcı Programı (CPT) (2020) / Hollanda

  • SDT ( Self Determination Theory) / 2021 -

be creative!.jpg

Zeynep’i koçluk yolunda en fazla heyecanlandıran şey danışanlarının Değerleri, bir başka deyişle anlam buldukları kavramları hayatlarına nasıl yansıtabilecekleri üzerine çalışmak… Çünkü koçluğun tanımında bahsedilen, ‘kişinin bulunduğu nokta ile ulaşmak istediği nokta arasındaki mesafe’, sadece ve sadece ulaşmak istediğimiz nokta bizim için anlamlıysa büyük bir azimle katedilebilir.

        Lider ve takım koçluğu  pratiğini Değer Sistemleri üzerinde gerçekleştiren Zeynep, Integral Koçluk yaklaşımının yanısıra, Spiral Dinamikler, Öz-tayinlik Teorisi, İnsan Sistemleri Dinamikleri (HSD), Transaksiyonel Analiz, Logoterapi, PCM (Process Communication Model) yaklaşımlarını da harmanlayarak bütünsel ve sistemik çözümler sunmayı amaçlar. Koçlukta ölçümlenebilir sonuçların önemsediğinden bu sonuçlara ulaşmak için gerekli assessmentları oluşturur. Ayrıca pandemi dönemi gerekliliklerinden olan ‘remote coaching’ teknik ve uygulamaları, kendini sürekli olarak geliştirmesindeki en önemli araçlardır.
 

         44 yaşına kadar yer aldığı ve birbirinden çok farklı gözüken bu çeşitli eğitim, çalışma ve deneyim alanları, bu süreçte tanıma şansına eriştiği farklı kişilik ve dünya görüşündeki insanların ona kattığı zenginlik ile Zeynep, ‘insanı an-lam-ak ve insan çözümleri üretmek’ değerini, hayatının bundan sonraki kısmında, daha geniş ve kapsayıcı bir ölçekte yaşamayı arzuluyor.

           Zeynep, kendini ''araştırmacı koç'' olarak tanımlamayı seviyor.

 

Halen ''İnsan Dinamiklerinde Değerler Sisteminin Analizi- Organizasyonlarda Lider ve Takımların Değer Sistemleri ve Motivasyona Etkisi'' konulu tezi ile Yönetim ve Organizasyon dalında doktora programına devam ediyor.

bottom of page